Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Widok z okna

Zdarza się, że sam twórca nie chce lub nie potrafi nabrać dystansu do swojej pracy, nie potrafi ocenić swoich fotografii - stąd czasem targany wątpliwościami zastanawia się nad sensem dalszych poszukiwań twórczych. Fotografuje jak mu intuicja podpowiada, ale gdy minie euforia z udanego polowania - nadchodzi zwątpienie w oryginalność spojrzenia. Wtedy cenne są uwagi życzliwego kolegi, bo dają szansę na krytyczny osąd i wskazanie szczególnych cech obrazu, składających się na to „nieuchwytne coś”, co nadaje indywidualny rys naszym fotografiom. Pamiętam rozmowy z doktorem Czyżewskim i sądzę, że rozumiałem Jego sposób widzenia. Miło jest powrócić do zdjęć, które przetrwały próbę czasu. Szkoda, że nie zachowały się oryginalne negatywy, stąd do dyspozycji są tylko słabsze jakościowo odbitki z archiwum Towarzystwa Fotograficznego… Zauważmy jak pysznie Autor zmusza nasze spojrzenie aby wędrowało w dół od dzwonnicy - która jest tu niewątpliwe mocnym punktem, choć na uboczu kadru - do ciemniejszego niczym obramowanie, narożnika budynku z prawej strony a potem podnieść nasz wzrok ale już zygzakiem przez fantazyjnie skręconą plamę cienia by przez ukośny dach kamienicy powrócić do tej perły łomżyńskiej architektury, zamykającej kompozycję; w rezultacie Autor umiejętnie wykorzystał elementy światła i cienia do wywyższenia  dzwonnicy i zbudowania  łączności z otoczeniem - między „dawnymi i nowszymi czasy”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę