Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Basen przy SP 10 już prawie gotowy...

Główne zdjęcie
fot. www.um.lomza.pl

Mieszkańcy Łomży gorączkowo wyczekujący na możliwość popływania w basenie muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Co prawda dziś (w czwartek) mija termin do którego wykonawca modernizacji i remontu basenu przy SP 10 miał zakończyć prace – i co ważniejsze termin ten został dotrzymany – na pierwsze pluski w tym basenie trzeba będzie poczekać co najmniej do... końca listopada. Właśnie ten termin udostępnienia mieszkańcom pływalni podał ratusz w oficjalnym dokumencie przygotowanym dla łomżyńskich radnych.

Dokument nosi datę 12 października 2009 roku. Wydział Inwestycji Urzędu Miasta w Łomży informuje w nim, że „Wykonawca „Polbud”Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim w dniu 02.10.2009r potwierdził zakończenie rozruchu, a 06.10.2009r wpisem kierownika budowy zgłosił gotowość budynku do odbioru końcowego. Komisja odbioru technicznego obiektu przed odbiorem końcowym została powołana na dzień 15.10.2009r. Po pozytywnym odbiorze technicznym zostanie powołana komisja odbioru końcowego pływalni w zakresie umownym z „Polbudem” Bielsk Podlaski.”

Pracownicy ratusza informują też radnych że już rozpoczął się proces wyposażania obiektu w sprzęt niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania, a po zakończeniu robót drogowych, wykonywanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, obejmujących wykonanie parkingów, dojazdów, chodników i wielofunkcyjnego placu apelowego zostanie złożony wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży o wydanie decyzji na jego użytkowanie. Dopiero po uzyskaniu tego dokumentu na basen będzie można wpuścić spragnionych kąpieli „Przewidywany termin udostępnienia mieszkańcom pływalni to koniec listopada 2009r.” - czytamy w dokumencie. Dodajmy, że to już kolejny termin otwarcia basenu. Pod koniec września ratusz informował, że „pierwsi chętni skorzystają z kąpieli najprawdopodobniej na przełomie października i listopada br.”

Przypomnijmy remont basenu przy SP nr 10 w Łomży się ciągnie się od lipca ubiegłego roku. W trakcie prac basen nieco rozbudowano – powstał nowa zjeżdżalnia z basenem rekreacyjnym o powierzchni 75 m2, a także m.in. jakuzzi i sauna. Koszt inwestycji sięga około 10 mln zł.

Radni otrzymali także informację o zaawansowaniu prac przy budowie nowej pływalni miejskiej przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Realizacja zadania przebiega zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę – Instal Białystok S.A i na początek tego tygodnia wykonano roboty na łączną kwotę ponad 10,5 mln zł, co stanowi 30% wartości inwestycji. Jak czytamy w informacji przedstawiciele Instal Białystok podtrzymują swoje stanowisko odnośnie wcześniejszego, niż zapisanego w umowie, zakończenia robót. Cykl inwestycyjny przewidywano na 24 miesiące, a prace przy budowie oficjalnie rozpoczęto 13 marca 2009 roku, ale wszystko ma być gotowe już w październiku 2010 roku.

cz
cz, 15 października 2009 16:21
Data ostatniej edycji: pt, 16 października 2009 06:51:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę