Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Zima dopadła bociana w Wiźnie

Poza walką ze skutkami wichury i przedwczesnym atakiem zimy strażacy z Łomży wczoraj musieli wykazać się także umiejętnościami łapania bocianów. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie zdążyły odlecieć do ciepłych krajów. Jednego zima dopadła w Wiźnie... Ptak, gdy złapali go strażacy, był zziębnięty i godny. Teraz jest już nieco lepiej. Bociek siedzi w kartonowym pudle w remizie i czeka, bo nie bardzo wiadomo gdzie go można odwieźć.

Jak informują strażacy zgłoszenie o bocianie chodzącym w śnieżycy po łąkach w pobliżu Wizny odebrali wczoraj po południu. Aby ptaka nie spłoszyć z akcją ratunkową poczekano do zmroku.
- Samo łapanie bociana nie trwało długo – około 20 minut – mówi dyżurny KM PSP w Łomży.
Bocian jest już bezpieczny, ale strażacy mają problem. Na razie ptak „gościnnie” siedzi w kartonowym pudle w Komendzie i czeka aż strażacy znajdą mu miejsce, gdzie będzie mógł bezpiecznie przezimować.
- Jeżeli nie znajdziemy mu „domu” w okolicy, to pewnie trafi do warszawskiego ZOO – mówią opiekujący się boćkiem strażacy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę