Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podsumowanie konsultacji regionalnych

Program dla Polski Wschodniej w nowej polityce rozwoju regionalnego będzie kontynuowany - zapewniła dziś w Białymstoku minister Elżbieta Bieńkowska. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego prowadzi konsultacje dotyczące nowej strategii dla regionów w latach 2010-2020. Dziś (14.10) o założeniach tych dyskutowano w Białymstoku z udziałem parlamentarzystów, samorządowców, naukowców i przedsiębiorców.

Najwięcej kontrowersji wzbudza kwestia metropolii. Ministerstwo proponuje aby było w Polsce 9 metropolii i pozostałe miasta wojewódzkie. W regionie wschodnim tylko Lublin miałby dostać miano metropolii, a Białystok pozostałby miastem wojewódzkim. Minister Bieńkowska być może wycofa się z tej propozycji.

Konsekwencją zrealizowania nowej koncepcji polityki regionalnej będzie przeznaczenie na rozwój regionów 3 procent produktu krajowego brutto, oraz możliwości zarządzania ponad dwoma trzecimi tych pieniędzy przez samorządy. Do tej pory mogą one decydować jedynie 25 procentami wydatków, które są na rozwój regionalny w budżecie naszego kraju. Rząd ma przyjąć strategię do końca roku i ma być ona realizowana w latach 2010 - 2020.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę