Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Specjalny zespół policji wyjaśni sprawę pobicia Czeczenek w Łomży

Specjalny zespół policji będzie wyjaśniał sprawę pobicia Czeczenek w Łomży Taką decyzję podjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku - inspektor Igor Parfieniuk. W ubiegłym tygodniu nieznany sprawca napadł na dwie Czeczenki idące ulicą Łomży. Pobił kobiety i wykrzykiwał pod ich adresem rasistowskie hasła. "Policjanci podkreślają, że cudzoziemcy nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców regionu" - mówi inspektor Igor Parfieniuk. "Od początku roku w województwie podlaskim odnotowano 18,5 tys. przestępstw. Sprawcami lub ofiarami 11 z nich była ludność Czeczeńska. Siedem z nich miało miejsce w Białymstoku, 4 w Łomży" - dodał.

Każdy cudzoziemiec ubiegający się o azyl jest objęty specjalnymi programami adaptacyjnymi. "Realizowane są przez organizacje pozarządowe w ośrodkach dla uchodźców w Białymstoku, Łomży, Czerwonym Borze, Augustowie i Zambrowie. Uczestniczy w ich ponad 1.2 tys. osób" - powiedziała pełnomocnik wojewody do spraw uchodźców - Dorota Moroz-Mojsiuszko. Ponad 400 Czeczenów zakończyło programy integracyjne i mogło przeprowadzić się do innego regionu.

Wojewoda podlaski zapewnił, że żaden ośrodek dla cudzoziemców nie zostanie zlikwidowany. Zostanie powołany specjalny zespół do spraw współpracy z Czeczenami w Łomży. Wojewoda apelował o przekazywanie policji wszelkich informacji o incydentach z uchodźcami i powiedział, że monitorowane są fora internetowe aby wyłapywać wszelkie nawoływania do agresywnych zachowań wobec cudzoziemców co jest zabronione prawem. Takie incydenty będą zgłaszane prokuraturze i będą ścigane.

Wojewoda podlaski dodał po spotkaniu zespołu do spraw integracji cudzoziemców, że przygotowywane są programy pozwalające poznać mieszkańcom województwa uchodźców, którzy przebywają w naszych ośrodkach.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę