Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

104 urodziny najstarszego żołnierza 33. Pułku Piechoty spod Łomży

Główne zdjęcie
Stanisław Dardziński (fot. archiwum)

104 lata kończy dziś najstarszy żołnierz 33. Pułku Piechoty - Stanisław Dardziński. Od urodzenia mieszka w podłomżyńskich Nowych Kupiskach. Opuścił rodzinną wieś tylko dwukrotnie - po raz pierwszy, gdy pod koniec lat 20. przez dwa lata służył w wojsku, a po raz drugi, gdy podczas II wojny światowej na niemal 6 lat trafił do niemieckiej niewoli.

Pan Stanisław nigdy nie miał dzieci i od kiedy kilkanaście lat temu owdowiał, mieszka samotnie i musi sam dawać sobie radę z pracami domowymi, w tych najcięższych pomagają mu życzliwi sąsiedzi.

Były żołnierz chętnie uczestniczy w łomżyńskich uroczystościach patriotycznych i rocznicowych, na których zawsze występuję w mundurze porucznika 33. Pułku Piechoty.

zobacz: “Ludzie nie dzielą się na narody, a na dobrych i złych” - mówi Stanisław Dardziński (lat 104)

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę