Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Słonecznik

Są wśród nas miłośnicy fotografii, „polujący” na wyjątkowe okazje, zmagający się samotnie z wyborem najlepszego kadru, oświetlenia… inaczej postrzegają świat, szukając piękna. Dla fotoamatorów największą wartością jest radość tworzenia i dzielenia się nią. Bardziej doświadczeni nie zrażają się, że „wszystko już było” bo „wszystko” można zrobić inaczej - po swojemu. Mamy do pokonania wiele pułapek np. pokusę łatwizny. Kiedyś rzemieślnik tak przykładał się do pracy, że zwykłą dokumentację zamieniał w dzieło sztuki portretowej. Gdy nastąpił podział na fotografię rzemieślniczą i artystyczną - ta stała się domeną amatorów,  choć niektórzy chcą być od razu artystami bez opanowywania podstaw rzemiosła… Dylematy pozostały te same: umiejętność właściwego wyboru… „patrzę” nie zawsze oznacza „widzę”… Nawet odpowiednia szkoła nie tworzy automatycznie artysty, bo jak ktoś ładnie powiedział: „Artystą się bywa…” Na tej drodze przydatne jest ustawiczne samokształcenie i podglądanie dzieł mistrzów. Np. mimo upływu ponad 30 lat od powstania prezentowanej fotografii słonecznika, jest to nadal radość dla oczu i lekcja stylu sprzed epoki cyfrowej. Autor wydobył z tła koronę słonecznika, podkreślając temat wyborem odpowiedniego oświetlenia i kompozycji. To wynik eksperymentów z materiałami Agfacontur, dzięki którym dr Bolesław Czyżewski z Łomży (1926 - 1976) uzyskał fotografie porównywalne z efektami dzisiejszej grafiki komputerowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę