Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Drogi nasze niebezpieczne

Dziewięć osób zabitych i 71 rannych – to tragiczny bilans pierwszego półrocza 2009 roku na ulicach Łomży i drogach powiatu łomżyńskiego. Przez sześć miesięcy wydarzyło się tu 51 wypadków i 689 kolizji. Okazuje się, że to jeden z najniebezpieczniejszych regionów województwa. Do większej liczby zdarzeń drogowych dochodzi tylko na terenie Białegostoku i powiatu białostockiego, ale teren ten jest kilkakrotnie większy i mieszka tam ponad cztery razy więcej ludzi niż u nas.

Z przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Łomży analizy stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu łomżyńskiego w pierwszym półroczu 2009 roku wynika, że tradycyjnie częściej do wypadków i kolizji dochodzi na terenie miasta niż powiatu.  W Łomży było ich łącznie 460, a na terenie powiatu „tylko” 280. Co prawda liczba wypadku w ciągu trzech lat powoli spada, to liczba kolizji drogowych jest mniej więcej na tym samym poziomie. Niewielkie wahnięcia są także w liczbie zabitych. Przed rokiem na drogach regionu zginęło 8 osób, czyli o jedną mniej niż w tym, ale dwa lata temu ofiar śmiertelnych było 12.
Głównymi przyczynami wypadków są w kolejności: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowo wykonywane manewry.

210204100642.gif
Foto:
Foto: źródło: KMP w Łomży
Foto: źródło: KWP w Białymstoku
Foto: źródło: KMP w Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę