Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Kwas solny na drodze

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj po południu na krajowej „ósemce” w okolicach Rutek Kossaki w powiecie zambrowskim. Przewożąca kwas solny cysterna rozszczelniła się. Jak podają strażacy ze stojącej na parkingu cysterny wyciekało około 1 litra kwasu na minutę... Zagrożenie było duże, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wyciek kwasu kierowca cysterny zauważył około godziny 13. i to on wezwał na miejsce służby ratownicze. Do akcji skierowano strażaków z Zambrowa ale także Łomży i Białegostoku. Ubrani w specjalne stroje ochronne strażacy muszą przepompować całą zawartość cysterny czyli około 20 tys. litrów kwasu mówi bryg Sławomir Skrzypkowski, z-ca komendanta KPPSP w Zambrowie.
Okazuje się, że największym problemem było zorganizowanie odpowiedniej ilości kwasoodpornych zbiorników, do których strażacy mogliby przepompować niebezpieczny środek chemiczny.
Akcja jeszcze będzie trwała kilkanaście godzin - mówi komendant. Na miejscu cały czas pracuje ponad 20 strażaków. Teren zabezpiecza policja, są także inspektorzy ochrony środowiska.

Z rozszczelnionej cysterny wczesniej wylało się około 400 litrów kwasu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę