Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Doradcy Ministra Rolnictwa USA w Zespole Szkół Weterynaryjnych w Łomży.

Jaki status ma technik weterynarii w USA, jaki jest system kształcenia zawodowego za oceanem i w Europie oraz jaka jest obecnie sytuacja z BSE w Ameryce - to tylko niektóre pytania, które stawiali uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych w Łomży swoim dzisiejszym gościom. Doradców Ministra Rolnictwa USA - profesorów Jessi Goffa i Ronalda Horsta z Centrum Nauk Weterynaryjnych w Iova i Otto Szenci z Budapesztu przywiózł na spotkanie z uczniami do Łomży prof. Mirosław Kleczkowski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Sławy weterynaryjne zza oceanu wyczerpująco odpowiadały na pytania swoich przyszłych kolegów i mimo tytułów profesoorskich nie pozostawiały żadnych pytań bez odpowiedzi.

Dla nich nowością jest już sam system kształcenia w Polsce - mówi prof Ronald Horst. Mnogość pytań i ożywiona dyskusja świadczyła, że adeptów nauk weterynaryjnych nie onieśmieliła sława gości, zaś z wizyty starali sie wyciągnąć jak największe korzyści - mówi Konrad Jasiński. Zespół Szkół Weterynaryjnych w Łomży przeżywa obecnie swój renesans. W zespole, w którego skład wchodzi także liceum ogólnokształcące uczy się w sumie około 900 uczniów - dwukrotnie więcej niż kilka lat temu. Dzięki patronatowi SGGW jeden absolwent Technikum Weterynaryjnego ma szanse ubiegać się o indeks na tę uczelnię bez egzaminów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę