Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Rozumek będzie odwoływany

Główne zdjęcie
W ubiegłym tygodniu komendant Mirosław Rozumek odebrał medal za zasługi dla Powiatu Łomżyńskiego

Jeszcze w tym tygodniu prezydent Łomży i starosta łomżyński mają być oficjalnie poproszeni o opinię w sprawie odwołania mł. insp. Mirosława Rozumka z funkcji Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Jak podkreśla podinspektor Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, komendant Igor Parfieniuk zamierza odwołać Rozumka. Zgodnie z zapowiedziami na początku tygodnia miało dojść do „męskiej” rozmowy obu komendantów, ale do niej nie doszło. Dobrzyński mówi, że Rozumek najpierw wziął urlop, a później zachorował...

Już na początku maja pojawiły się informacje, że nowy szef wojewódzkiej policji chce odwołać łomżyńskiego „szeryfa”. Mimo, że w obronie komendanta Rozumka murem stanęli lokalni samorządowcy – doszło nawet do ich spotkania z komendantem wojewódzkim, już wówczas  mówiono, że nie da się go ocalić. Przez trzy tygodnie formalnie nic się jednak nie działo, bo Komendant Miejski Policji w Łomży był na urlopie. Do pracy miał wrócić w poniedziałek i wówczas – według zapowiedzi Jacka Dobrzyńskiego, rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku – miało dojść do rozmowy obu komendantów.
- Komendant Rozumek był na urlopie, a teraz dotarło do nas jego zwolnienie lekarskie – mówi Dobrzyński.
Co prawda – jak zastrzega Dobrzyński – choroba łomżyńskiego komendanta nie jest przyczyną zamiaru jego odwołania, ale taki właśnie zamiar ma komendant Parfieniuk.
- Będzie wszczynana procedura odwołania. Pierwszym jej elementem jest zasięgnięcie opinii samorządowców. Jeszcze w tym tygodniu do prezydenta Łomży i starosty łomżyńskiego dotrą odpowiednie wnioski – zapowiada Dobrzyński.
Opinia samorządowców w przypadku zmiany na stanowisku komendanta jest konieczna, ale komendant wojewódzki wcale nie musi jej wziąć pod uwagę.    
- Treść opinii nie będzie wiążąca, ale komendant Parfieniuk z wielką chęcią się z nią zapozna i wtedy podejmie decyzję odnośnie komendanta Rozumka – mówi Dobrzyński.    

Dodajmy, że Mirosław Rozumek został Komendantem Miejskim Policji w Łomży w październiku 2007 roku.

zobacz: Rozumek był jak „Giuliani”... zastąpi go Ryński z Siemiatycz

 

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę