Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Pieniędzy zostało

Małym zainteresowaniem cieszyła pomoc jaka mogli otrzymać mieszkańcy wsi i małych miast na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. W całym województwie podlaskim do wczoraj do godziny 16.30 (był to ostatni dzień przyjmowania wniosków) złożono ich tylko 151. Zgodnie z informacją ARiMR wyczerpują one dostępny limit środków w niespełna 60%. Oznacza to, że wszyscy, którzy wnioski złożyli i wypełnili je prawidłowo mogą liczyć na przyznanie wsparcia.

Na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” można otrzymać od 100 tys. zł do nawet 300 tys. zł - jeśli ekonomiczny plan operacji przewiduje utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy. W województwie podlaskim do podziału było nieco ponad 42 mln zł. O pomoc mogły ubiegać się osoby fizyczne oraz osoby prawne podejmujące lub już prowadzące działalność gospodarczą, jeśli zatrudniają poniżej 10 osób. Do ARiMR można było wnioskować o refundację maksymalnie 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji.

Wobec tego że pieniędzy zostało ARiMR zapowiedziała, że pod koniec czerwca przeprowadzi kolejny nabór wniosków na uzyskanie wsparcia dla „mikrusów”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę