Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Pieniędzy zostało

Małym zainteresowaniem cieszyła pomoc jaka mogli otrzymać mieszkańcy wsi i małych miast na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. W całym województwie podlaskim do wczoraj do godziny 16.30 (był to ostatni dzień przyjmowania wniosków) złożono ich tylko 151. Zgodnie z informacją ARiMR wyczerpują one dostępny limit środków w niespełna 60%. Oznacza to, że wszyscy, którzy wnioski złożyli i wypełnili je prawidłowo mogą liczyć na przyznanie wsparcia.

Na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” można otrzymać od 100 tys. zł do nawet 300 tys. zł - jeśli ekonomiczny plan operacji przewiduje utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy. W województwie podlaskim do podziału było nieco ponad 42 mln zł. O pomoc mogły ubiegać się osoby fizyczne oraz osoby prawne podejmujące lub już prowadzące działalność gospodarczą, jeśli zatrudniają poniżej 10 osób. Do ARiMR można było wnioskować o refundację maksymalnie 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji.

Wobec tego że pieniędzy zostało ARiMR zapowiedziała, że pod koniec czerwca przeprowadzi kolejny nabór wniosków na uzyskanie wsparcia dla „mikrusów”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę