Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ze świętym Benedyktem w codzienność...

Oblaci benedyktyńscy żyją w świecie, kształtując swoje życie chrześcijańskie w oparciu o Regułę św. Benedykta. „Módl się i pracuj” – to hasło które oblaci realizują w życiu rodzinnym i zawodowym. Pomaga im w tym konkretna wspólnota zakonna. W przypadku Łomży ma to być wspólnota Sióstr Benedyktynek, przy której ma powstać pierwsza w mieście wspólnota Oblatrów św. Benedykta.

Oblacja benedyktyńska jest formacją duchową opartą na Regule św. Benedykta z Nursji, przeznaczoną dla osób dorosłych różnych stanów – zarówno małżonków, jak i stanu wolnego, bez względu na płeć i zawód. 
Fundament formacji tworzy studium Pisma Świętego, pogłębione w osobistej duchowej lekturze, żywy udział w Liturgii, praktykowanej również w formie Liturgii Godzin (brewiarz), duchowość pracy oparta na wskazaniach świętego Benedykta oraz klimat komunii braterskiej.

Oblaci św. Benedykta spotykają się regularnie na organizowanych dla nich specjalnie w Opactwie dniach skupienia, połączonych z konferencjami duchowymi, dyskusją nad wyborami zagadnieniami dotyczącymi praktyki życia chrześcijańskiego w dzisiejszym świecie oraz biorą bezpośredni udział w Liturgii sprawowanej przez lokalną wspólnotę mniszek Benedyktynek.
Po okresie próby związanym z kierowaniem się w życiu codziennym wskazaniami Reguły św. Benedykta, przystosowanymi do realizowania w świecie, Oblaci składają przyrzeczenia wierności podstawowym zasadom swej formacji.  

Spotkanie organizacyjne dotyczące tworzącej się wspólnoty ma odbyć się w Opactwie Sióstr Benedyktynek w niedzielę po porannej Mszy św. o godzinie 8.00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę