Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Mamy za mało na dokumentację ŁCK(F)?

Miasto po raz kolejny ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji Łomżyńskiego Centrum Kultury z salą sportowo – widowiskową. Na przetarg ogłoszony w marcu wpłynęła tylko jedna oferta i jak podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusza opiewała na kwotę znacznie przekraczającą przeznaczone na ten cel środki w budżecie miasta. Dlatego przetarg został unieważniony, a teraz jest powtórka... Przypomnijmy ŁCK ma powstać u zbiegu Zawadzkiej i Katyńskiej, ale jego głównym elementem ma być sala sportowo-widowiskowa zdolna pomieścić nawet 4 tysiące widzów.

Ogromna sala sportowo-widowiskowa przy Łomżyńskim Centrum Kultury w zamysłach władz miasta pojawiła się dopiero w tym roku. Na jej widowni ma zasiąść minimum 3000 widzów, ale projektanci powinni przewidzieć możliwość zwiększenia liczby miejsc nawet do 4000 poprzez zastosowanie loży i balkonów, teleskopowo rozsuwanych trybun itp. To więcej miejsc niż ma mieć – po modernizacji – stadion miejski przy ulicy Zjazd. Zgodnie z zapisami dokumentu sala w części sportowej powinna być zaprojektowana według wytycznych IHF (Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej) aby umożliwiać organizację imprez sportowych - mecze I ligi piłki ręcznej - z możliwością transmisji telewizyjnych w jakości HD.
Przy tej części obiektu byłyby także przeróżne pomieszczenia towarzyszące m.in.: zespół szatni, toalet i natrysków dla sportowców, pomieszczenia dla sędziów i trenerów, odnowa biologiczna.
Znacznie mniejsza gabarytowo byłaby część kulturalna – czyli strefa edukacyjna. W niej znalazłyby się m.in. sala prób muzycznych i koncertów kameralnych na ok. 200 m2, dwie pracownie plastyczne po 45 m2 każda, a także sala baletowa na ok. 150 m2  i równie duża sala spotkań i konferencji. Przy każdym z tych pomieszczeń znajdować by się miały także pomieszczenia zaplecza technicznego, pokoje instruktorów czy garderoby.
W kompleksie budynków swoje miejsce musiałby znaleźć także administracja (sekretariat, gabinet dyrektora, księgowość itp.) oraz usługi czyli restauracja z zapleczem, bar/kawiarnia, pokoje gościnne (4) i lokale handlowe od strony ulicy Zawadzkiej.

Zgodnie z zapisami budżetu miasta na dokumentację ŁCK miasto ma pół miliona złotych. Nowy termin składania ofert wykonawców chcących opracować dokumentację upływa 18 mają o godzinie 11.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę