Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dziś rozpoczynają się matury

Na początek język polski, później język obcy i wybrany przedmiot. Rozpoczynają się matury. Dziś pisemny egzamin z języka polskiego. W województwie podlaskim maturę zdawać będzie ponad 15 tys. uczniów. Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, obcy i wybrany przedmiot (lub przedmioty - maksymalnie trzy). Aby otrzymać świadectwo dojrzałości maturzyści muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają dodatkowo obowiązkowe egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego. 240 osób będzie zdawało język białoruski, ponad 90 - ukraiński i 25 osób - litewski.

Spośród przedmiotów do wyboru - największą popularnością cieszą się: geografia, biologia i wiedza o społeczeństwie. Mniej osób wybrało matematykę, ale już w przyszłym roku ten przedmiot trzeba będzie zdawać obowiązkowo.

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 21 maja. Egzaminy ustne przeprowadzane będą do 29 maja. Terminy egzaminów ustnych każda szkoła ustala sama.

Wyniki uczniowie poznają pod koniec czerwca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę