Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpitale gotowe na starcie ze świńską grypą

W województwie podlaskim jest wystarczająco dużo szpitalnych łóżek aby poradzić sobie z ewentualną epidemią świńskiej grypy. W szpitalach wolnych jest ponad 7 tysięcy łóżek, z czego ponad 300 przystosowanych do leczenia pacjentów z chorobami zakaźnymi takim i jak świńska grypa. Najwięcej łóżek znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Białymstoku, ale szpitale w Suwałkach, Łomży, Bielsku Podlaskim czy Mońkach także są przygotowane na przyjęcie pacjentów zarażonych wirusem świńskiej grypy - informuje rzecznik wojewody podlaskiego - Jolanta Gadek.

Osoby, u których lekarze stwierdzą zakażenie wirusem świńskiej grypy nie muszą być hospitalizowane w specjalistycznych izolatkach - dodaje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białymstoku - Henryk Misiewicz.

Każda osoba, która zauważy u siebie objawy grypy powinna pójść do lekarza rodzinnego. Na podstawie badania lekarz zdecyduje, czy pacjent ma objawy zwykłej grypy, czy też powinien leczony być w specjalistycznej placówce. Na szczęście w województwie podlaskim nie zanotowano na razie ani jednego przypadku zakażenia wirusem świńskiej grypy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę