Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

„Uroda to tylko dodatek do osobowości...” - mówi z wdziękiem Renata Kalicka

Główne zdjęcie
Renata Kalicka

Renata Kalicka, urodziwa 22-latka z Czarnocina koło Łomży, zdobyła tytuł Miss Internautów w konkursie piękności Miss Podlasia, który odbył się w miniony czwartek w Kinie Helios Galerii Biała w Białymstoku. Jakby tego było mało, w sobotę na okrasę została zakwalifikowana do konkursu Miss Polonia. „Nasza” dziewczyna na eliminacjach pokonała niebanalną urodą i ciekawą osobowością prawie 80 rywalek.

Renata Kalicka podczas wyborów Miss Podlasia 2009
Renata Kalicka podczas wyborów Miss Podlasia 2009

- Bardzo lubię elegancko wyglądać, mieć nie tylko czyste dłonie czy buty, ale także na sobie coś, co się rzuca w oczy – opowiada Renata Kalicka, której kruczoczarne włosy sięgają do pasa, a wielkie brązowe oczy śmieją się do całego świata. - Zazwyczaj jestem skromna i cicha, jednak moi znajomi uważają, że jestem wulkanem emocji. Żartują jak w piosence Marii Peszek: prawdziwa kobieta rakieta!
Absolwentka Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piątnicy oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Łomży studiuje obecnie na drugim roku stosunków międzynarodowych ze specjalizacją obsługa ruchu granicznego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Zajęta studiami, nie przygotowywała się szczególnie do żadnego z konkursów piękności.
- Przed lusterkiem spędzam nie dłużej niż godzinę, chyba że myję włosy, to dłużej, gdyż ich suszenie zajmuje około pół godziny – opisuje sposoby na czarujący wygląd. - Zdążę w tym czasie poprasować ubrania i zrobić delikatny makijaż. Na co dzień maluję się lekko, dyskretnie, bo mój chłopak woli naturalność.
Sympatyczna miss 15 maja ukończy 22 lata. Ma 170 cm wzrostu, waży 55 kg i może pochwalić się wymiarami: 84:68:84 cm (w klatce piersiowej, w talii, w biodrach). Interesuje się muzyką rozrywkową, grała na gitarze i wciąż lubi śpiewać. Chodziła na indywidualne lekcje śpiewu, których udzielał jej Marek Żemek z Regionalnego Ośrodka Kultury. Chciałaby zacząć podróżować po świecie, bo do tej pory była za granicą tylko raz w życiu: na Litwie, w Wilnie.
Jakie ma plany na przyszłość, kiedy będzie dojrzałą 40-letnią kobietą...?
- Aktorką – odpowiada bez wahania Renata Kalicka. - Spróbuję swoich sił na egzaminach do Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Zanim stanie przed mistrzami sceny w stolicy, czeka ją w czerwcu finał regionalny wyborów Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2009, które odbędą się w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Trzymamy kciuki! 

Tekst: Mirosław R. Derewońko
Fot.: archiwum Renaty Kalickiej


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę