Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

6 milionów złotych unijnej dotacji do zwrotu???

Czy Podlaski Urząd Marszałkowski będzie musiał zwrócić 6 milionów złotych unijnej dotacji? Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego bada sprawę przetargu na szynobusy, których zakup sfinansowano między innymi z pieniędzy unijnych. Chodzi o przetarg z 2006 roku, kiedy to województwem kierował Janusz Krzyżewski. Ostatnio Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku, przy okazji audytu wydatkowania pieniędzy przez Urząd Marszałkowski, wykrył nieprawidłowości przy rozstrzygnięciu przetargu. Okazuje się, że wybrano ofertę o kilka milionów złotych droższą, mimo, że konkurencja wygrała sprawę sądową domagając się powtórzenia procedur.

Jak mówi wicedyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej, Wiesław Klukowski, w ten sposób mogło dojść do naruszenia zasady uczciwej konkurencji. A to oznacza, że być może trzeba będzie zwrócić 6 milionów unijnej dotacji. Na wniosek Urzędu Kontroli Skarbowej sprawą zainteresowało się Ministerstwo Infrastruktury. I to ono - w porozumieniu z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego zdecyduje o ewentualnym zwrocie dotacji. Jak informuje rzecznik Ministra Infrastruktury Mikołaj Karpiński -projekt został pozytywnie rozliczony w 2007 roku i ówczesne kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości . Mimo to, sprawa zostanie zbadana.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę