Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pit bull zagryzł pekińczyka...

Główne zdjęcie
fot. KMP w Łomży

Szczytem bezmyślności wykazała się pewna mieszkanka Łomży, która pozwoliła swojej 11-letniej córce wyprowadzić na spacer psa rasy pit bull bez smyczy i kagańca. Podczas spaceru pies ten niespodziewanie zaatakował i zagryzł pekińczyka, z którym na spacer w to samo miejsce wszyła inna kobieta. Policjanci podkreślają, że to kolejny przykład bezmyślnego wypuszczania psów bez opieki. Zgodnie z obowiązującym prawem psy powinny być wyprowadzane na spacer na smyczy lub w kagańcu, a wyprowadzanie psów ras uznanych za niebezpieczne – a takim jest pit bull - bez kagańca i smyczy nigdy nie powinno się zdarzyć.

Policjanci przypominają, ze posiadanie psa to także obowiązki.
- Należy pamiętać o tym, że właściciel w pełni odpowiada za zachowanie swojego pupila - podkreśla Sławomir Dabrowski oficer prasowy łomżyńskiej policji.
Właścicielom pit bulla teraz grozi  grzywna. Gdyby jednak ich pies zaatakował człowieka kara jaka im by groziła mogłaby wynieść nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Zgodnie z „cennikiem” wyprowadzenie psa bez smyczy i kagańca  kosztuje 250 zł. Tyle samo może wynieść mandat za wypuszczenie psa bez opieki i nadzoru. Szczucie psem człowieka to 1000 zł, czyli tyle samo ile grozi za drażnienie psa.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę