Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Odkrywaj internet razem z dzieckiem - apeluja policjanci do rodziców z łomżyńskich podstawówek

- Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Spróbujcie znaleźć strony, które mogą zainteresować Wasze pociechy, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron. Jeśli Wasze dziecko sprawniej niż Wy porusza się po Sieci, nie zrażajcie się – poproście, by było Waszym przewodnikiem po wirtualnym świecie - takie m.in. porady usłyszeli rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaplicach od łomżyńskich policjantów.

Od zeszłego tygodnia łomżyńscy policjanci uczulają rodziców i ich pociechy na zagrożenia czyhające w sieci. Akcję zainaugurowało właśnie spotkanie w Szkole Podstawowej w Czaplicach  w gminie Łomża. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak chronić swoje prywatne dane oraz poznali zasady bezpiecznego korespondowania z innymi użytkownikami sieci.
Mundurowi zaapelowali do rodziców o budowanie pozytywnych relacji rodzic – dziecko. Często zdarza się, że dzieci przypadkowo znajdują się na stronach adresowanych do dorosłych. Bywa, że w obawie przed karą, boją się do tego przyznać. Ważne jest, żeby dziecko ufało rodzicom i mówiło o tego typu sytuacjach; by wiedziało, że zawsze kiedy poczuje się niezręcznie, coś je zawstydzi lub przestraszy, może się do nich zwrócić.
Powinniśmy udzielać naszym dzieciom wyraźnych wskazówek, jak należy się zachowywać: na placu zabaw, w piaskownicy, przy przechodzeniu przez jezdnię, ale także w internecie. Brak zachowania należytej ostrożności w sieci może być dla dziecka równie niebezpieczny jak brak ostrożności w prawdziwym życiu – argumentowali policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę