Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Morderca aresztowany

Sąd w Łomży na wniosek prokuratury zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec Sławomira S. 53-letniego mieszkańca Łomży. Jest on podejrzany o zabicie 84-letniej kobiety, której ciało z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Zamordowana kobieta była matką 53-latka. Jak informuje Prokurator Rejonowy Tomasz Wilk mężczyzna podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia matki. Śledczym tłumaczy, że zabił bo matka go zdenerwowała.

Prokurator dodaje, że w trakcie przesłuchania mężczyzna opowiedział całą historię jak doszło do  zabójstwa, niemniej na razie nie odnaleziono narzędzia zbrodni. Przypomnijmy z ustaleń sekcji zwłok wynika, że kobieta została brutalnie pobita. Doznała szeregu urazów głowy spowodowanych tępym narzędziem. Miała m.in. złamaną podstawę czaszki, rany rzekomo cięte w obrębie głowy i rozcięte powłoki miękkie. Bezpośrednią przyczyną śmierci staruszki był wstrząs krwotoczny (gwałtowna utrata 1 litra krwi) i urazowy spowodowany licznymi urazami głowy.
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow powołał specjalną grupę do wyjaśnienia tego zdarzenia. W jej skład weszli policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego komendy wojewódzkiej w Białymstoku i miejskiej w Łomży. Sprawdzono kilka wątków, przeanalizowano różne wersje, zbadano wiele śladów. Wszystko prowadziło do 53-letniego syna nieżyjącej kobiety. Mężczyzna we wtorek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.
Z ustaleń policji wynika, że zbrodni dokonano w domu w którym wspólnie mieszkali zamordowana matka wraz z synem oprawcą. Dopiero po jej  śmierci ciało zostało przewiezione i podrzucone na pustej posesji przy ulicy Spokojnej, gdzie w poniedziałek rano znalazł je przechodzący w pobliżu mieszkaniec Łomży.
Wczoraj Sławomir S. był przesłuchiwany, a późnym popołudniem został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Łomży, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Dziś rano, na wniosek prokuratury, sąd w Łomży zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę