Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

CBŚ zatrzymało 2 białostockich lekarzy

Ostrołęcka prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na miesiąc dwóch białostockich lekarzy. Wcześniej usłyszeli oni zarzuty korupcyjne. Chodzi o 56-letniego radiologa Kazimierza K. z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz 51-letniego neurochirurga Andrzeja K. Zdaniem śledczych swoim działaniem umożliwiali przestępcom ubieganie się o zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności, jak też ułatwiali uzyskiwanie przepustek w trakcie odbywania kary.

 Rzecznik ostrołęckiej prokuratury Andrzej Rycharski powiedział nam, że sprawa dotyczy 2004 i 2005 roku, jednak nic więcej nie ujawnił. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn pośredniczył w kontaktach członków grup przestępczych z lekarzami.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wczoraj nad ranem weszli do trzech mieszkań podejrzewanych osób. Dwóch lekarzy i pośrednika przewieziono do izby zatrzymań w Ostrołęce. Tamtejsza prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Za te przestępstwa grozi do ośmiu lat więzienia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę