Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Kosztowna pozostałość z PRL

Około 3 mld złotych – tyle według szacunków Urzędu Marszałkowskiego będzie kosztowała wymiana przede wszystkim eternitu z dachów budynków w całym województwie i pokrycie ich na nowo czymś co nie zawiera azbestu. W sumie na terenie województwa jest 365 tysięcy ton tego materiału, z czego 96 procent na budynkach mieszkalnych i inwentarskich.


Według przeprowadzonej inwentaryzacji – szczególnie narażone na oddziaływanie azbestu są powiaty wysokomazowiecki, suwalski, kolneński i białostocki. Zarząd województwa przyjął we wtorek wojewódzki program usuwania wyrobów zawierających azbest.
Zgodnie z obowiązującym prawem Polska musi całkowicie pozbyć się azbestu do roku 2032. Wojewódzki program zakłada, że do 2012 roku usuniętych zostanie 20 procent z 365 tysięcy ton tego materiału. Niemniej realizacja tych zamierzeń będzie bardzo trudna. Operacja zdejmowania wyrobów z azbestem jest bardzo kosztowna, a jak do tej pory na terenie całego województwa podlaskiego działa tylko jedno składowisko na które można „bezpiecznie” wywozić eternit. To składowisko znajduje się w podłomżyńskim  Miastkowie. Wojewódzki program usuwania wyrobów zawierających azbest zakłada szybkie powstanie dwóch kolejne, a potem jeszcze trzech innych.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę