Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

To superratownik...

Główne zdjęcie
Kuba Domaszewski

- Mimo młodego wieku jesteś wielki – mówi Jerzy Brzeziński prezydent Łomży do 14-letniego Kuby Domaszewskiego. To on przed tygodniem uratował babcię, która zaczęła się dusić. Dziś w nagrodę za to otrzymał od prezydenta zegarek. Godnej naśladowania postawy nastolatkowi gratulował także komendant miejski straży pożarnej Lucjan Porowski, który przy okazji zaprosił go w przyszłości w szeregi strażaków.

Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza zegarek
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza zegarek
Kuba Domaszewski
Kuba Domaszewski
Komendant PSP Lucjan Porowski wręcza książkę: "Harley mój kumpel" Kubie Domaszewskiemu
Komendant PSP Lucjan Porowski wręcza książkę: "Harley mój kumpel" Kubie Domaszewskiemu
Wiceprezydent Krzysztof Choiński z grupą ratowniczą
Wiceprezydent Krzysztof Choiński z grupą ratowniczą
Jakub Domaszewski jest członkiem Grupy Ratowniczej działającej przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. To właśnie na jej zajęciach Kuba nauczył się udzielania pierwszej pomocy. Okazało się że ta umiejętność przyda mu się szybciej, niż się spodziewał. W miniony piątek Kuba nie tylko wezwał na pomoc do duszącej się i tracącej przytomność babci karetkę pogotowia, ale także nim przyjechali ratownicy udrożnił jej drogi oddechowe i przywrócić samoistny oddech oraz ułożył ją w bezpiecznej pozycji. Jak twierdzą lekarze Kuba w ten sposób uratował babci życie.
- Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat – powtarzał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, który w piątkowe przedpołudnie w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego w Łomży, w obecności całej Grupy Ratowniczej dziękował Kubie za ocalenie babci życia. - Życzył bym sobie, aby w chwili zagrożenia spotkał na drodze takiego człowieka jak Ty – dodawał prezydenty wręczając nastolatkowi prezent.
Do podziękowań Kubie przyłączył się także komendant miejski PSP w Łomży st. bryg. Lucjan Porowski.
- To superratownik – mówił o Kubie komendant gratulując chłopcu w imieniu wszystkich łomżyńskich strażaków. - Zapraszam w przyszłości w nasze szeregi – dodawał Porowski.
Komendant jako nagrodę wręczył Kubie książkę pt. „Harley mój kumpel”.
- Liczymy, że z naszych umiejętności będziemy korzystać jak najrzadziej – mówi ks. dr Radosław Kubeł, szef Grupy Ratowniczej, dziękując w imieniu Kuby i całej 25-osobowej grupy młodych ratowników, przedstawicielom władz za uznanie. 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę