Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wyłudzali pieniądze z opieki społecznej

Seria wyłudzen pieniedzy z opieki społecznej w powiecie wysokomazowieckim. Czworo mieszkańców niesłusznie pobrało zasiłki łacznie na prawie 10 tys. By otrzymywać pieniądze posługiwali się sfałszowanymi danymi. Na trop wyłudzeń wpadli policjanci z Wysokiego Mazowieckiego.

Dwie mieszkanki gminy Kobylin Borzymy nieprawnie pobrały z kasy ponad 6 tysięcy złotych. Aby wyłudzić zasiłki rodzinne zataiły fakt osiągania dochodów przez mężów, którzy pracowali za granicą. Podobne oświadczenie złożyła w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Klukowie 40-letnia mieszkanka tej gminy. Kobieta także ukryła, że mąż otrzymuje wypłatę za granicą. Urzędnikom napisała oświadczenie, że małżonek nie ma dochodu. W ten sposób wzbogaciła się o ponad tysiąc złotych.

Na wyłudzaniu nienależnych zasiłków chcieli się też wzbogacić mężczyźni. 48-letni mieszkaniec gminy Klukowo zataił przed urzędnikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, że jego żona pracuje za granicą. W ten sposób wyłudził około dwóch tysięcy złotych.

Oprócz tego, że cała czwórka będzie musiała zwrócić niesłusznie pobrane pieniądze, dodatkowo odpowiedzą przed sądem.
Grozi za to kara od sześciu miesięcy do lat 8 więzienia oraz kara grzywny. Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego są na tropie innych podobnych oszustów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę