Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Kolejnego łosia skłusowano w Biebrzańskim Parku Narodowym

Zabite zwierzę policjanci odnaleźli wczoraj w lesie w okolicach wsi Zubole. Jak wyjaśnia Justyna Aćman oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odnaleziona tusza łosia była już częściowo wypatroszona. W poszukiwaniu sprawców policjanci udali się do pobliskiej wsi Boguszewo, gdzie na jednej z posesji znaleziono mięso łosia, a w domu, w wersalce ukrytą broń. W związku z ta sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 33 do 59 lat. Wszyscy to bezrobotni. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a dziś mają spotkać się z prokuratorem.

Jak dodaje Aćman zatrzymani nie przyznają się do zabicia łosia. Także żaden z nich nie wyjaśnił do kogo należy odnaleziona nielegalna broń.

Przypomnijmy na początku grudniu 2008 roku na terenie BPN zastrzelono młodego łosia. Sprawca tamtego zdarzenia wpadł niemal na gorącym uczynku. Okazał się nim 40-letni myśliwy. Po doprowadzeniu do prokuratury w Grajewie mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze: rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata, 4 tys. zł grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody, czyli zapłacenie 14 tys. zł za zabite zwierzę.

Łosie są pod ścisłą ochroną. Za ich zabicie grozi do 5 lat więzienia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę