Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Od niedzieli drożej będziemy płacić za prąd

Tego dnia wchodzi w życie nowy cennik Zakładu Energetycznego Białystok. Podwyżkę zauważymy w momencie gdy otrzymamy nowe rachunki do zapłaty. Jak mówi Andrzej Piekarski rzecznik prasowy firmy będą one wyższe o 16,5%, choć sam prąd idzie w górę o 1/3.

Na tak znaczący wzrost cen prądu na początku roku wyraził zgodę prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Cena za energię elektryczna czynną w grupie G11 - czyli dla tych odbiorców którzy niezależnie od pory dnia i nocy płacą tyle samo - wynieść ma teraz 0,2376 zł za kW/h. Odbiorcy z grupy G12 w ciągu dnia za kW/h płacić mają 0,2668 zł, a w nocy 0,1726 zł.

Jak wyjaśnia Andrzej Piekarski rzecznik prasowy ZEB choć cena za energię elektryczną wzrośnie aż 33%, to rachunki, które dostaniemy będą wyższe tylko o 16,5% bo koszt zużytej energii elektrycznej stanowi tylko połowę naszego rachunku.

Przypomnijmy, że na samym początku 2009 roku mieszkańcy Łomży dostali już podwyżki cen wywozu śmieci oraz dostaw wody i odbioru ścieków.  
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę