Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Na stadion kibice będą musieli dochodzić pieszo!

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać zmodernizowany stadion (rys. 2005 rok) przy którym nie będzie parkingów

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wydał decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Zjazd w Łomży – etap II. Ma być m.in. zadaszona trybuna główna, trzykondygnacyjny budynek obsługi zawodów, dwa korty tenisowe, komplet urządzeń lekkoatletycznych, a po drugiej stronie ulicy Zjazd (pomiędzy WORD-em a MPWiK-iem) boisko treningowe do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Zabraknie tylko parkingów na samochody, którymi przyjedzie ponad cztery tysiące kibiców - bo tylu zmodernizowany, za dziesiątki milionów złotych, stadion będzie mógł pomieścić. W dokumencie czarno na białym widnieje, że przy stadionie zaparkować będą mogły tylko karetka pogotowia, samochód policji, wóz strażacki, autokar gości, samochody gości specjalnych, telewizji itp. Miejsc dla kibiców nie ma.

Radny miasta Janusz Nowakowski, którego poprosiliśmy o opinię w tej sprawie nawet znalazł uzasadnienie - niestety ironiczne - dlaczego parkingów przy stadionie nie będzie.
- Władzom miasta zależy, aby zatrzymać kierowców samochodów przejeżdżających przez Łomżę na dłużej. W trakcie meczów piłkarskich mamy to zagwarantowane – żartuje Nowokowski.
Niestety radny ma rację. Gdy na stadionie, który dziś może pomieścić maksymalnie ok. 2 tysięcy widzów,  rozgrywany jest mecz piłkarski, ulica Zjazd jest blokowana nie tylko przez usiłujących gdziekolwiek zaparkować swoje samochody kibiców, ale także przez policję, która stara się nad tym wszystkim zapanować. Okazuje się, że po wydaniu kilkudziesięciu milionów złotych na modernizację stadionu, problem ten stanie się jeszcze większy... Parkingów na samochody ponad czterech tysięcy kibiców, którzy będą mogli zasiąść na trybunach stadionu, niestety w ramach tej inwestycji nie przewidziano.
W charakterystyce inwestycji, która znajduje się w wydanej przez prezydenta Brzezińskiego decyzji określającej „środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia(...)” znajduje się następujące zdanie: Ze względu na małą powierzchnię terenu zaprojektowano minimalną liczbę miejsc postojowych na samochody osobowe i autokary - wyłącznie dla samochodów specjalnych (karetki sanitarnej, samochodu policji, wozu strażackiego, autokaru gości, samochodów gości specjalnych, telewizji itp.).

Przypomnijmy, że o planach modernizacji stadionu miejskiego mówi się już od kilku lat. Inwestycja  - II etap - planowana na 22 mln zł ma być dofinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

zobacz: Stadion jak marzenie...   
210204100642.gif
cz
śr, 15 października 2008 13:29
Data ostatniej edycji: śr, 15 października 2008 13:52:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę