Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@
www.radio.bialystok.pl

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii w grajewskim szpitalu

Szpital w Grajewie Policja, prokuratura i specjalna komisja lekarska wyjaśniają okoliczności zabójstwa 73-letniej pacjentki w szpitalu w Grajewie. Sprawcą jest chory na schizofrenię pacjent. W nocy poszedł do toalety, a później niespodziewanie wszedł do sali kobiet. Tam wieczkiem od puszki konserw podciął gardło jednej z pacjentek. Kobiety nie udało się uratować.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok zastępca szpitala w Grajewie - dr Sławomir Cymek - pacjent nie był agresywny i w najbliższym czasie miał być wypisany ze szpitala. Zdaniem dr Cymka nie można mówić o jakimkolwiek zaniedbaniu, pacjenci są pod opieką i nadzorem personelu, ale - tak jak w tym wypadku - do toalety mogą chodzić samodzielnie nawet w nocy.

Szef grajewskiej prokuratury - Tadeusz Januszek - mówi, że mężczyźnie zostanie postawiony zarzut zabójstwa, ale kluczowe dla jego odpowiedzialności karnej będą badania biegłych, aby stwierdzić, czy w momencie popełnienia czynu był poczytalny.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę