Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Znaczek pocztowy z wizerunkiem Matki Bożej Łomżyńskiej wydała Poczta Polska

Wizerunek Matki Bożej Łomżyńskiej znalazł się na jednym z siedemnastu znaczków wydanych przez Pocztę Polską w serii Sanktuaria Maryjne. Obraz nazwany przez Papieża Jana Pawła II Matką Bożą Pięknej Miłości został przez niego koronowany w 1991 roku podczas pielgrzymki do ojczyzny. Namalowany prawdopodobnie pod koniec XVI wieku obraz znajduje się w bocznej kaplicy łomżyńskiej katedry i wbudowany jest w XVII - wieczny manierystyczny ołtarz.

Matka Boża Łomżyńska z Katedry św. Michała Archanioła w Łomży. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Łomża 1.
Matka Boża Łomżyńska z Katedry św. Michała Archanioła w Łomży. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Łomża 1.

Matce Bożej Łomżyńskiej przypisywanych jest wiele łask - między innymi cudowne ocalenie katedry w Łomży, przeznaczonej do zburzenia przez wycofujące się w 1944 roku oddziały niemieckie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę