Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pomoc dla poszkodowanych w czasie burz

Są pierwsze pieniądze dla poszkodowanych podczas sobotniej nawałnicy w naszym regionie. Wojewoda Podlaski przyznał 214 tysięcy złotych gminom, które zwróciły się o pomoc. Z tych pieniędzy wypłacane będą jednorazowe zapomogi dla osób, którym wichura zniszczyła domy.


Najwięcej - 70 tysięcy dostała gmina Kulesze Kościelne. Niewiele mniej 55 tysięcy przelano na konto gminy Czyżew. W sumie pieniądze dostało 7 samorządów.
Urząd Wojewódzki czeka jeszcze na wnioski gmin Kobylin Borzymy i Ciechanowiec.
Również Zarząd Województwa Podlaskiego chce pomóc osobom poszkodowanym w wyniku nawałnicy.
Decyzja o formie pomocy ma zapaść na nadzwyczajnej sesji Sejmiku.
Pomoc ma być przekazana najbardziej poszkodowanym po oszacowaniu strat. Zarząd Województwa zwraca się też do gmin o składanie wniosków z prośbą o udzielenie pomocy.
W czasie sobotniej nawałnicy w zachodniej części naszego regionu uszkodzonych zostało blisko 100 budynków.
Trwa szacowanie strat, a jutro ma być wiadomo, czy tereny w województwie podlaskim objęte będą stanem klęski żywiołowej. Wówczas poszkodowani będą mogli liczyć na kolejne zapomogi i kredyty na preferencyjnych warunkach.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę