Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pieszo do Królowej Polski

Rano wyruszyła 24. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkuset pątników ruszyło z przed Katedry w licząca ok. 440 km trasę. Pielgrzyma na drogę błogosławił biskup Stanisław Stefanek. Pasterz zapewnił, że otaczał będzie wędrujących duchową opieką, a na Jasnej Górze osobiście będzie witał pielgrzymów. - Będę na Jasnej Górze 13 sierpnia - zapewniał biskup łomżyński.

Przed pielgrzymami prawie dwa tygodnie marszu. Codziennie będą pokonywać po 30-40 km. Idą aby dziękować, przepraszać i prosić... Przeważają ludzie młodzi, ale wśród wyruszających z Łomży pątników nie brak także tych nieco starszych. Niektórzy mają już doświadczenie nawet kilkudziesięciu pielgrzymek, inny pieszo do Królowej Polski wybierają się po raz pierwszy.
- Tak coś mnie natchnęło i idę – mówi radośnie sześćdziesięcioparoletni mężczyzna, który z pielgrzymami na Jasną Górę idzie po raz pierwszy.         
- Zawsze jest za co dziękować, o co prosić i za co przepraszać – mówi inny pątnik, który do Częstochowskiej Maryi idzie już po raz dwudziesty.
Młodzi mówią, że idą w pielgrzymce bo chcą być bliżej Boga i chcą poznać samego siebie.
Dodajmy, że dziś wyruszyły także grupy pielgrzymów z Ostrołęki i Zambrowa. Na trasie będą do nich dołączać kolejne – jutro Ostrów Mazowiecka, w niedzielę Wyszków.
210618123923.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę