Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Piranie w Drozdowie

Pod Łomżą w Drozdowie pojawiły się piranie, które to między innymi można podziwiać na nowo otwartej stałej wystawie w Muzeum Przyrody pod tytułem "Podwodny świat pięciu kontynentów". Pomysłodawcą zorganizowania ekspozycji akwarystycznej w Dworku Lutosławskich był zmarły Dyrektor Muzeum Mirosław Grużewski.

Autorem scenariusza wystawy oraz realizatorem aranżacji akwariów jest dr Roman Pawlak z Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, autor publikacji o rybach tropikalnych, uczestnik wyprawy naukowej do jeziora Malawi w Afryce Wschodniej.
W 26 akwariach o pojemności od 200 do 500 l. wody zobaczyć można kilkadziesiąt gatunków słodkowodnych ryb z Ameryki Środkowej, Zachodniej i Południowej, Afryki, Azji, Australii i Europy.

Muzeum zaprasza do zwiedzania wystawy.

Codziennie o godz. 13.00 karmienie piranii.

fot. Jerzy Chaberek

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę