Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Suchą stopą przez Dolinę Narwi?

Główne zdjęcie
Narwiański Park Narodowy (fot. www.npn.pl)

Suchą stopą przez Dolinę Narwi? - lada dzień będzie to możliwe. W Narwiańskim Parku Narodowym powstaje ponad kilometrowy pomost w poprzek doliny. Będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych Podlasia

Dolina Narwi. Dotąd całkowicie niedostępne mokradła. Bagienne łąki przecięte starorzeczami. Bo Narew to jedna z nielicznych rzek na świecie, które zatraciły jedno koryto i płyną wieloma kanałami.

Teraz będzie można przejść przez rzeczną dolinę suchą stopą. Kończy się budowa drewnianego pomostu, który połączy dwa brzegi rzeki. A tym samym dwie gminy, dwa powiaty, dwie diecezje i przede wszystkim dwie wsie - Waniewo i Śliwno. - Cały czas mieszkańcy z jednej i drugiej strony dopytywali - kiedy to ruszy. Bo oni utrzymują kontakty, zwyczaje, bo łączy ich rzeka, kontakty rodzinne. One cały czas są – mówi Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły.

Kładka nad Narwią ma szanse stać się hitem turystycznym. Wędrując przez mokradła turyści będą mogli podpatrywać zwierzęta, słuchać koncertu żab, podglądać ptaki. Dzika przyroda na wyciągniecie dłoni. - Jak my to mówimy - do serca parku będzie można wejść, nie czyniąc mu żadnej szkody – powiedział Ryszard Modzelewski z Narwiańskiego Parku Narodowego.

Dotychczas Dolinę Narwi turyści podziwiali albo z brzegu, albo z kajaka. Teraz będą mogli z samego jej środka.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę