Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie uczelnie wyższe w rankingu „Rzeczpospolitej”

O miejscu w opublikowanym dziś rankingu „Rzeczpospolitej” decydowały: prestiż uczelni, kadra naukowa, warunki studiowania i kontakty zagraniczne uczelni. Z uczelni podlaskich wśród uczelni akademickich najwyżej uplasował się Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, dawniej Akademia - na 18 miejscu. To skok w porównaniu do ubiegłego roku o 6 miejsc. Uniwersytet w Białymstoku jest 47 - spadek o jedno miejsce, a Politechnika Białostocka utrzymała 52 pozycję. Z magisterskich uczelni niepublicznych najwyżej jest Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Zajmuje 19 miejsce, ale to spadek z 14. Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży - awansowała z 29 na 24, a Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku spadała z 52 na 51 miejsce.

Duży spadek - o 10 miejsc - z 78 na 88 zanotowała Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku. W kategorii niepublicznych uczelni licencjackich wysoko, bo na drugim miejscu jest Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku. To jednak spadek z pozycji lidera.

W tej kategorii są też inne uczelnie z naszego regionu: awans z 40 miejsca na 22 Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Łomży, spadek z 41 na 58 Wyższej Szkoły Matematyki i Informatyki Użytkowej w Białymstoku. Po raz pierwszy są też w tym rankingu białostockie: Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia - na 33 pozycji i Wyższa Szkoła Menedżerska - na 61.

Jest też kategoria: liderzy wśród swoich. Wśród uniwersytetów 16, czyli o dwa miejsca gorzej niż przed rokiem, jest Uniwersytet w Białymstoku. Politechnika Białostocka wśród uczelni technicznych jest 12, czyli lepiej o jedno miejsce niż przed rokiem. Podobnie - awans o jedno miejsce - wśród uczelni medycznych zanotował Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Teraz jest 6.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę