Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Bp Zawistowski – Honorowym Obywatelem

Główne zdjęcie
bp Tadeusz Zawistowski odbiera wyróżnienie

Ksiądz biskup senior Tadeusz Zawistowski odebrał z rąk starosty łomżyńskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Łomżyńskiego tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Łomżyńskiego. To jak podkreślano najwyższy z będących w gestii samorządowców sposobów docenienia kogoś wybitnego. Biskupowi Tadeuszowi tytuł przyznano „w uznaniu całokształtu dokonań na rzecz formacji duchowej i osobowej Społeczności Ziemi Łomżyńskiej zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i ideałami narodowymi”. - Posłuszny Kościołowi, głosiłem Boga, godność człowieka i wielkość naszego narodu – mówił biskup Tadeusz dziękując za uhonorowanie.


Biskup senior Tadeusz Zawistowski  księdzem jest od ponad 50 lat, a biskupem już niemal równo 35 lat. Przez cały czas posługi kapłańskiej związany był z Łomżą i Diecezją Łomżyńską i cały czas wierny był swojemu zawołaniu „Chwała Bogu, pokój ludziom”. Przez lata posługi zyskał też sobie przychylność i szacunek wiernych, czego wyrazem było zarówno nadanie Mu tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Łomżyńskiego, jak i sama uroczystość podczas której uroczyście przekazano biskupowi odpowiednią uchwałę samorządu.
- W ten sposób możemy wyrazić nasz szacunek – mówi na wstępie uroczystości przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Stefan Popiołek.
Jak podkreślał, inicjatywa uhonorowania biskupa Tadeusza Zawistowskiego wyszła z kilku źródeł.  Chcieli tego radni powiatu, ale także wystąpili o to do nich przedstawiciele Akcji Katolickiej i Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Łomży. Podczas uroczystości uhonorowania biskupa, oni ale także m.in. przedstawiciele samorządu województwa, wojewody podlaskiego, samorządowcy z okolicznych gmin, przedstawiciele instytucji i organizacji z terenu miasta i powiatu wyrażali wdzięczność biskupowi, za jego wieloletnią posługę, podkreślając znaczenie jego przesyconych wiarą i patriotyzmem kazań...
- Składamy wielkie podziękowanie za to wszystko czego biskup dokonał w naszych sercach i umysłach – mówił starosta Krzysztof Kozicki wręczając biskupowi Tadeuszowi Zawistowskiemu okolicznościowy dyplom potwierdzający Honorowe Obywatelstwo Powiatu Łomżyńskiego.
Sam uhonorowany w krótkim wystąpieniu podziękował za dostrzeżenie „ziarnka bogactwa duchowego, kulturowego i patriotycznego”, które starał się nieść.
- Na chwałę Bożą, i dla dobra ludzi – to spełniałem na ile mogłem – mówił ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski dziękując za uhonorowanie.
Biskup podkreślił, że należy do pokolenia szczęśliwców. Jak mówił XX wiek był wyjątkowo tragiczny w dziejach ludzkości, ale jego pokolenie jakimś cudem uniknęło tragicznych konsekwencji.
- My byliśmy tego świadkami, ale nie byliśmy temu poddani – mówił biskup wspominając II wojnę światową i ukształtowanie się władzy komunistycznej w Polsce.
Później - jak mówił – „gdy już zostaliśmy kapłanami” były to czasy walki ideologii marksistowskiej z Kościołem „musieliśmy walczyć ze złem”, ale – podkreślał „nie byliśmy bohaterami, nie robiliśmy czegoś nadzwyczajnego”.
- Posłuszny Kościołowi głosiłem Boga, godność człowieka i wielkość naszego narodu, który stworzył wielką kulturę, dzięki czemu po 120 latach niewoli odrodziło się Państwo Polskie” - dodawał ks. bp Tadeusz Zawistowski Honorowy Obywatel Powiatu Łomżyńskiego.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę