Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Fiasko rozmów dyrektorów wojewódzkich stacji pogotowia z Białegostoku, Łomży i Suwałk z NFZem ws. ko

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Czy od najbliższej soboty zdecydowanej większości mieszkańców regionu grozi, że pozostanie bez opieki pogotowia ratunkowego? Dzisiejsze rozmowy dyrektorów wojewódzkich stacji pogotowia z B-stoku, Łomży i Suwałk z NFZem w/s kontraktów na ten rok zakończyły sie fiaskiem. Dyrektorzy nie zgadzają się na stawki proponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który w skali roku daje im na pacjenta 10 zł i 50 gr. Pogotowia natomiast chciały, by była to kwota przynajmniej 13 zł i 32 gr. Zwłaszcza, że jak mówi rzecznik pogotowia Jan Mirucki szpitalowi w Mońkach NFZ płaci 21 zł. A chodzi o nocną i wyjazdową opiekę lekarską i pielęgniarską. Umowa na te świadczenia zawarta jest tylko do końca lutego.

Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Jacek Roleder zapewnia, że negocjacje będą kontynuowane jeszcze do piątku. Jak mówi z kolei rzecznik Podlaskiego Oddziału NFZ Adam Dębski, chcąc spełnić oczekiwania tych 3 stacji pogotowia ratunkowego, należałoby wydać 2 miliony zł więcej, a na to Funduszu nie stać. Gdyby nie udało się osiągnąć porozumienia bez opieki pogotowia zostałoby 700 tys. osób, pozostających pod opieką pogotowia białostockiego. Do tego dochodzą pacjenci ze stacji łomżyńskiej i suwalskej. Bezpiecznie mogą czuć się mieszkańcy Moniek, Hajnówki czy Sejn, bo tam nocną i wyjazdową opiekę ambulatoryjną sprawują szpitale, które mają umowę z NFZ-em.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę