Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Cztery największe szpitale w regionie podpisały kontrakty z NFZ.

Wszystkie podlaskie szpitale mają już kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dziś podpisały je cztery największe szpitale: wojewódzkie w Białymstoku, Łomży i Suwałkach a także Dziecięcy Szpital Kliniczny w B-stoku. Związki zawodowe pielęgniarek i położnych z łomżyńskiego szpitala mówią że oznacza to dla nich powrót to negocjacji o podwyżkach. Dyrektor podtrzymuje chęć do rozmów - zaznacza jednak, że pieniędzy nie ma w nadmiarze.

Rokowania z Narodowym Funduszem Zdrowia zakończyły się podpisaniem kontraktu na marzec i kwiecień powiedział Polskiemu Radiu Białystok Marian Jaszewski. Stawka za punkt to 11 zł i 19 gr. Negocjacje utrudniał fakt, że już podczas ogłaszania rokowań do każdego szpitala Fundusz przypisał określoną kwotę. A to oznaczało balansowanie między droższym punktem i ich mniejszą ilością, albo tańszym, ale za to z możliwością wykonania większej liczby zabiegów. Dyrektor wybrał drugi wariant bo obawiał się sytuacji, w której zabraknie punktów i szpital nie będzie mógł przyjmować pacjentów. Podpisanie kontraktu oznacza także powrót do rozmów o podwyżkach mówi reprezentująca związek zawodowy lekarzy dr Teresa Krysiak. O podwyżkach będą też rozmawiały cierpliwe do tej pory pielęgniarki, które wstrzymały się od strajku do czasu podpisania kontraktu z NFZ.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę