Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.radio.bialystok.pl

Gotowy jest już projekt połączenia stacji pogotowia ratunkowego.

Zarząd województwa przygotował już projekt połączenia w jedną, działających w regionie wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego. Jeżeli sejmik Podlasia wyrazi na to zgodę od nowego roku zamiast trzech - białostockiej, suwalskiej i łomżyńskiej - będziemy mieli jedną stację obejmującą zasięgiem całe województwo. Zdaniem wicemarszałka Krzysztofa Tołwińskiego projekt jest racjonalny, a połączenie stacji będzie z korzyścią dla pacjentów i obniży koszt funkcjonowania pogotowia. "Przede wszystkim" - twierdzi Tołwiński - "na wezwanie pacjenta przyjedzie karetka, która jest najbliżej. Efektem połączenia stacji będzie też lepsze zarządzanie i poprawa kompetencji pracowników".


Za połączeniem stacji - według Krzysztofa Tołwińskiego przemawia też to, że nadzór właścicielski nad wszystkimi trzema stacjami sprawuje urząd marszałkowski, a obecny podział nie ma racji bytu od czasu gdy białostocczyzna , suwalszczyzna i ziemia łomżyńska stanowią jedno województwo. "Tym bardziej, że" - jak twierdzi wicemarszałek Tołwiński - "na Podlasiu mieszka tylko milion czterysta tysięcy osób i nie ma potrzeby utrzymywania trzech niezależnych stacji. Także liczba pracowników - około 900-set osób w połączonym pogotowiu - nie wyklucza jego sprawnego funkcjonowania. Cała operacja nie spowoduje zwolnień grupowych w pogotowiu. Zlikwidowanych zostanie tylko kilka etatów administracyjnych" - dodaje wicemarszałek. Przeciwne łączeniu stacji pogotowia są działające w stacjach w Łomży i w Suwałkach związki zawodowe. Rozważają one możliwość akcji protestacyjnej. Na połączenie nierentownej białostockiej stacji z przynoszącymi zyski stacjami w łomży i Suwałkach nie zgadzają się też ich dyrektorzy oraz niektórzy parlamentarzyści. U marszałka Janusza Krzyżewskiego interweniował w tej sprawie m.in poseł PiS Jarosław Zieliński . Krzysztof Tołwiński zapowiada, że projekt uchwały o połączeniu stacji pogotowia ratunkowego zostanie przedstawiony wojewódzkim radnym na wrześniowej sesji sejmiku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę