Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżanie w Nowym Roku najboleśniej odczują podwyżki czynszów.

Drożej będzie się żyło mieszkańcom Łomży od Nowego Roku. Poza podwyżkami cen energii elektrycznej czy gazu, które będą obowiązywać w całym kraju, łomżanie najboleśniej odczują podwyżki czynszów. Największa w mieście- Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa podnosi opłaty: eksploatacyjną, za wywóz śmieci i sprzątanie klatki schodowej, co w sumie sprawia, że utrzymanie czteroosobowej rodziny mieszkającej w 60 metrowym mieszkaniu będzie droższe w ciągu roku o prawie 200 zł. W drugiej co do wielkości- spółdzielni "Perspektywa" za sam wywóz śmieci każdy mieszkaniec będzie musiał zapłacić ponad 20 zł więcej przez rok, jednak, aby obniżyć uciążliwość podwyżki, zmniejszono o 12 groszy za każdy metr kwadratowy mieszkania pobierane zaliczki na centralne ogrzewanie.

Wszyscy łomżanie równo odczują podwyżkę cen wody z wodociągu i odprowadzanych do kanalizacji ścieków, które podrożeją o 23 groszy za metr sześcienny i podatki lokalne, które wzrastają o około 3,5%. Najboleśniej dla kieszeni odczują nadejście 2008 roku właściciele psów. Zamiast 40 lub 50 złotych (w zależności od tego czy mieszkają w domku jednorodzinnym czy bloku), obecnie każdy z nich za pupila będzie musiał odprowadzić do kasy miejskiej 100 zł rocznie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę