Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

10 tys zł łapówki dla byłego dyrektora szpitala

Zarzut przyjęcie od przedstawicieli firmy farmaceutycznej 10 tys zł przelewem na konto za fikcyjnie wykonaną usługę postawiła Prokuratura Okręgowa w Radomiu zatrzymanemu w środę łomżyńskiemu ginekologowi dr Robertowi P. Prokuratura po przesłuchaniu byłego dyrektora łomżyńskiego szpitala zwolniła go do domu stasując jako środek zapobiegawczy poręczenie majątkowe.


Jak udało na się ustalić w środę funkcjonariusze CBŚ zatrzymali łącznie osiem osób. Poza dr Robertem P. z Łomży to lekarze z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Sosnowca, Lenicy i Biskupina. Wszystkich zatrzymano w związku ze sprawą korupcji w służbie zdrowia, którą radomscy prokuratorzy zajmują się od ubiegłego roku. W skali kraju łącznie podejrzanych jest już blisko 70 osób. Około 50 z nich to pracownicy firmy farmaceutycznej, którzy wręczali korzyści majątkowe. Pozostali to lekarze, którzy te korzyści przyjmowali.  W tej grupie jest także zatrzymany w ubiegłym tygodniu prof. Marek K. - do czasu zatrzymania konsultant wojewódzkiego w zakresie ginekologii i położnictwa, któremu zarzucono przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości nie mniej niż 72 tys. zł. Były to pieniądze, ale także sfinansowanie przez firmę medyczną podróży zagranicznej. 
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę