Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Lodowisko przyjechało!

Na Placu Niepodległości w Łomży rozkładane jest sztuczne lodowisko. Jutro (we wtorek) prace mają być zakończone, ale oficjalne otwarcie lodowiska nastąpi w niedzielę, albo dopiero w przyszły czwartek. Wcześniej „czy aby dobrze się jeździ” ma sprawdzić prezydent Jerzy Brzeziński, który jak twierdzi jego zastępca Marcin Sroczyński, już zamówił sobie i małżonce nowe łyżwy.

Sztuczne lodowisko ma mieć powierzchnię 800 m.kw. (20 m x 40 m). To dar firmy Echo Investment dla łomżan. W poniedziałek przed południem rozpoczęto rozkładania specjalnego orurowania, które będzie schładzało taflę lodu.
- Czekamy jeszcze na podłączenie energii elektrycznej, i jak wszystko będzie gotowe zaczniemy schładzanie. Lodowisko będzie gotowe do użytku już dwie godziny później – mówi wiceprezydent Sroczyński, który w poniedziałkowe południe przyglądał się układaniu „lodowiska”.  - Pierwszy ma pojechać na łyżwach prezydent, ale to będzie tylko taka próba - dodaje.
Oficjalne otwarcie lodowiska będzie prawdopodobnie w niedzielę 16 grudnia – jeśli energetycy wyrobią się z przyłączem, a najpóźniej w przyszły czwartek 20 grudnia. Dokonać tego mają wspólnie prezydent miasta i przedstawiciele Echo Investmet. To właśnie ta firma sponsoruje wypożyczenie lodowiska na cztery miesiące.
- Później Echo może to lodowisko na przekazać za darmo, ale to okaże się dopiero wiosną – mówi Sroczyński.
Jeszcze w tym tygodniu do Łomży mają przyjechać także łyżwy. Miasto kupiło 100 par łyżew, aby każdy kto tylko będzie miał ochotę mógł skorzystać z lodowiska, bez konieczności ich kupowania. Wypożyczenie ma kosztować 3 zł za 45 minut. Także 45 minut ma ma trwać jeden cykl jeżdżenia, a później przez kwadrans lodowisko musi być czyszczone. Dorośli za możliwość „ślizgania się” będą musieli zapłacić 3 zł, a dzieci 2 zł. Jednorazowo na lodowisko będzie mogło jeździć około 80 osób.

 

Pieniądze "zarobione" na lodowisku mają trafiać do kasy miasta i zgodnie z deklaracjami władz, być przeznaczane na utrzymanie lodowiska, a ewentualna nadwyżka wykorzystana na jego doposażenie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę