Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

środa 21.11.2007

Gazeta Współczesna - Bezradność, żal, obawy Gazeta Współczesna - Może być za późno Gazeta Współczesna - Fani pingwina Kurier Poranny - Odrzucone sejmikowe rozrachunki Gazeta Wyborcza - Winy Grosika policzone

Gazeta Współczesna - Bezradność, żal, obawy
Gazeta Współczesna zajmuje się sprawą likwidacji Zespołu Szkół Drzewnych. Okazuje się, że dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie z Drzewnej o planach likwidacji szkoły dowiedzieli się z internetu. Nauczyciele zarzucają prezydentowi Krzysztofowi Choińskiemu konsekwentne dążenie do zrealizowania swojego zamiaru unicestwienia placówki.
Dyrektor szkoły, Irena Zwornicka na łamach Współczesnej mówi, że najbardziej boli mnie sposób rozstrzygania sprawy. Nikt z nami nie rozmawia. O wszystkim dowiedziałam się od koleżanek, które przeczytały tę hiobową wieść na portalu internetowym. Nie wyobrażam sobie, że "Drzewna", jako jedna z dwóch szkół technicznych w mieście, z tak bogatymi tradycjami, z ogromnym dorobkiem zniknie z oświatowej mapy - mówi.
Gazeta podkreśla, że Drzewna jest miejscem pracy dla 42 nauczycieli i wbrew pogłoskom z ratusza o trudnościach z naborem, kształci się tu prawie 400 uczniów.

Gazeta Współczesna - Może być za późno
Gazeta Współczesna zachęca do sprawdzenia czy urządzenia grzewcze których używamy są sprawne. Ostrzeżeniem ma być wczorajszy poranny pożar budynku przy Alei Legionów w Łomży.  Paliło się poddasze domu, w którym na parterze jest sklep wędkarski. Strażacy z Łomży, Piątnicy, Konarzyc i Kupisk ciężko pracowali, by ugasić pożar. Nie wykluczone, że jego przyczyną był nieszczelny przewód od komina, ale to ustali komisja. Dziennik zauważa, że sezon jesienno - zimowy dla strażaków zwykle oznacza więcej pracy w związku z tym, że ludzie zaczynają ogrzewać swoje domy i mieszkania. Niestety nie zawsze urządzenia grzewcze używane są zgodnie z instrukcją obsługi i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Często zdarza się też, że są po prostu uszkodzone. A wtedy o pożar nie trudno.

Gazeta Współczesna - Fani pingwina
Młodzi łomżyniacy chcą udowodnić, że darmowy komputerowy system operacyjny może być lepszy od jego płatnego konkurenta – Windowsa – pisze Współczesna. Gazeta opisuje grupę kilku zapaleńców komputerowych, którzy powołali do życia grupę  LLUG (Lomza Linux User Group). Wszystko zaczęło się niewinnie od tematu na lokalnym forum internetowym. Gdy odpowiedzi pojawiło się już kilkadziesiąt, postanowili się spotkać. Członkowie LLUG zorganizowali już kilka spotkań, na których przekonują, że to, co w przypadku świata komputerów jest płatne, nie zawsze jest lepsze. I choć w Łomży użytkownicy Linuxa stanowią jeszcze niewielki procent w porównaniu z korzystającymi z popularnych "okienek", to - jak zapewniają na łamach Współczesnej członkowie LLUG-u - wkrótce to się zmieni.

Kurier Poranny - Odrzucone sejmikowe rozrachunki
Ponad 106 tysięcy złotych będzie musiała zwrócić Samoobrona do urzędu skarbowego – pisze Kurier Poranny. To konsekwencja przekroczenie przez komitet wyborczy partii wydatków na kampanię wyborczą do sejmiku. Komisarz wyborczy odrzucił jej sprawozdanie finansowe.
Samoobrona zapowiada, że prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji. Mamy na to dwa tygodnie - mówi Halina Sikorska, pełnomocnik finansowy komitetu Samoobrony, która dodaje, ze póki co oficjalnego pisma w tej sprawie jeszcze nie otrzymała.
Poranny zauważa, że Samoobrona ma poważny problem finansowy. Nie dość, że przeinwestowała przed wyborami, teraz drugie tyle musi zwrócić do urzędu skarbowego. A w partyjnej kasie pusto. Bieda piszczy aż tak, że Andrzej Lepper chce zamykać biura partii.

Gazeta Wyborcza - Winy Grosika policzone
Kilka, kilkadziesiąt lub co najwyżej 200 złotych - na taki zwrot pieniędzy mogą liczyć osoby poszkodowane przez Agencję Finansową "Grosik" – podaje gazeta Wyborcza w lokalnym dodatku Białystok informując czytelników, że syndyk podzielił już majątek upadłej spółki.
Po swoje pieniądze do syndyka zgłosiły się 1022 osoby i firmy z całej Polski. Każda z nich dostanie po 19,95 proc. kwoty, którą za pośrednictwem "Grosika" chciała opłacić rachunki.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę