Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kto osądzi za hipermarkety

Nie wiadomo, który sąd zajmie się sprawą nieprawidłowości przy budowie hipermarketów w Białymstoku i Łomży. Część białostockich sędziów złożyła wnioski by wyłączyć ich z tej sprawy. Wszystko przez to, że wśród oskarżonych jest znany białostocki adwokat. Sędziowie nie chcą więc, by pojawiły się jakiekolwiek podejrzenia, że są stronniczy. Wnioski o wyłączanie ich z tej sprawy złożyli wszyscy sędziowie z wydziału, który jest właściwy do rozpoznania tej sprawy. Teraz z aktami zapoznają się pozostali sędziowie Sądu Okręgowego. Każdy musi sam zdecydować, czy byłby gotowy zająć się tą sprawą. Chodzi tu o ok. 50 sędziów.

Jeśli wszyscy zechcą się wyłączyć sprawa trafi do Sądu Apelacyjnego, który podejmie decyzję, czy nie przekazać jej do innego sądu z obszaru apelacji białostockiej. Ten obszar obejmuje sądy w Olsztynie, Suwałkach i Łomży. A sprawa dotyczy także budowy hipermarketu w Łomży. Przypomnijmy, chodzi o wręczanie łapówek w zamian za załatwienie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących budowy obiektów wielkopowierzchniowych. W sumie w sprawie tej oskarżonych jest 11 osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę