Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zdejmowały urok, teraz 3 miesiące spędzą w areszcie.

Zostały aresztowane za kradzież - kilka dni temu dwie kobiety pod pretekstem zdejmowania uroku z domu okradły małżeństwo z Piątnicy. Podczas tajemniczych obrzędów z pomocą jajka i szklanki z wodą wykorzystały ich pieniądze do zdjęcia klątwy. Kazały schować je w skarpetkę i zajrzeć do niej po trzech dniach. Małżonkowie sprawdzili po kilku godzinach i okazało się że pieniądze zniknęły. Zniknęły też 2 kobiety - na szczęście nie na długo - mówi prokurator Arleta Rząca z prokuratury Rejonowej w Łomży. Policjanci zatrzymali poszukiwane kobiety w Ełku, a prokuratura postawiła im zarzut oszustwa. Zostały także tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

Przy zatrzymanych kobietach policjanci znaleźli około 2 tysięcy zł - ustalają teraz czy pieniądze pochodziły z kradzieży i co się stało z równowartością 22 tysięcy złotych, które zginęły z okradzionego domu w Piątnicy. Prokuratura nie zdecydowała jeszcze czy ujawni dane i wizerunek zatrzymanych kobiet. Mogłoby to pomóc w dotarciu do innych poszkodowanych. Do łomżyńskiej prokuratury z całego kraju docierają informacje o podobnych kradzieżach. Osoby, które zostały okradzione przez kobiety, które podawały się za Chorwatki mogą zgłaszać się w każdej jednostce policji pod numerem 112 lub 997

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę