Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dziś mija 23. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Kapelan robotników, związany z Solidarnością, został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19 października 1984 roku. Jerzy Popiełuszko był kapłanem w parafii świętego Stanisława Kostki w Warszawie. Odprawiane przez niego msze za Ojczyznę, także w okresie stanu wojennego, gromadziły tysiące ludzi. Ksiądz Jerzy publicznie krytykował nadużycia komunistycznej władzy, mówił o prawach człowieka i obronie ideałów "Solidarności", a także sprzeciwiał się przemocy i nienawiści. Wielokrotnie zastraszany i szykanowany przez SB, 19 października 1984 roku ksiądz Popiełuszko został porwany i bestialsko zamordowany.

Winni śmierci księdza Popiełuszki opuścili już więzienia. Dwaj generałowie MSW - Władysław Ciastoń i Zenon Płatek, zostali uniewinnieni z zarzutu kierowania zabójstwem. Oddzielne śledztwo, które pozwoli ustalić, kto zlecił zamordowanie księdza Jerzego, prowadzi od 2002 roku Instytut Pamięci Narodowej. W Suchowoli o 18-tej odprawiona będzie msza święta za Ojczyznę i w intencji księdza Popiełuszki.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę