Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Repatrianci w Grajewie

Pięcioosobowa rodzina pochodzenia Polskiego z Kazachstanu zamieszkała w Grajewie. Do miasta zaprosili ją tutejsi samorządowcy, którzy na ten cel otrzymali dotację z budżetu państwa. Seniorka repatrianckiej rodziny, 75-letnia Helena Czerniecka, została wywieziona z Polski wraz z rodzicami, gdy miała 3 lata.


Repatrianci opuścili Kazachstan we wtorek, 9 października, by udać się do Polski pociągiem, pokonując trasę około 6,5 tys km Astana-Warszawa. W Grajewie pojawili się w sobotę. Samorząd miasta wynajmuje im mieszkanie, które kupiono dzięki 110 tys zł dotacji od wojewody podlaskiego. Władze miasta dołożyły tylko 20 tysięcy złotych, a teraz chcą znaleźć dwójce dorosłych repatriantów pracę.
Starania o przyjęcie rodziny repatrianckiej w Grajewie rozpoczęto w połowie 2003 roku. Wówczas to Rada Miasta Grajewo podjęła uchwałę w sprawie zapewnienia warunków do osiedlenia się polskiej rodziny z Kazachstanu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę