Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: KW PSP w Białymstoku

Strażacy odznaczeni

Główne zdjęcie
fot. www.straz.bialystok.pl

Ponad 40 strażaków z województwa podlaskiego zostało otrzymało awanse i odznaczenia za odznaczonych za ofiarność i zaangażowanie podczas akcji ratowniczych. W tej grupie byli także strażacy z łomżyńskiej jednostki wodno-nurkowej, którzy brali udział w akcji poszukiwania ofiar sierpniowej wichury na Jeziorach Mazurskich. Przypomnijmy biały szkwał doprowadził wówczas do śmierci kilkunastu osób. W tej grupie było także dwoje młodych łomżan i kleryk tutejszego seminarium.

Awanse i odznaczenia 42 zasłużonym strażakom wręczyli Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, bryg. Sławomir Zuchora Zastępca Komendanta Głównego PSP, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski oraz mł. bryg. Jan Gradkowski Podlaski Komendant Wojewódzki PSP.

Na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyże Zasługi za Dzielność otrzymali: mł. asp. Dariusz Bukrejewski, st. str. Michał Olszewski oraz str. Rafał Trocki. Jedenastu strażaków zostało odznaczonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Z rozkazu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za udział w akcji poszukiwania ofiar sierpniowej wichury na Jeziorach Mazurskich nadane zostały wyższe stopnie służbowe, które otrzymali st. asp. Marek Narel, podoficerzy ogn. Mariusz Rezka, mł. ogn. Zbigniew Daszuta, sekc. Jacek Bargielski, sekc. Zbigniew Gryko, sekc. Dariusz Sendrowski oraz szeregowy Zbigniew Chełmiński.

Za poświęcenie i trud oraz szczególne zaangażowanie podczas działań ratowniczych na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił Dyplomem asp. sztab. w st. spocz. Daniela Sadowskiego oraz dziewięciu strażaków Listem za ofiarność i wielkie zaangażowanie podczas akcji po przejściu „Białego Szkwału”.

Ponadto jedenastu strażaków zostało odznaczonych medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę