Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomża zablokuje... rozwój regionu?

- Same wprowadzanie zakazów do niczego nie prowadzi – mówi prezes Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie. Jak dodaje już w tej chwili trudnym punktem dla komunikacji samochodów ciężarowych staje się Łomża, bo przed kilkoma miesiącami władze miasta wprowadziły ograniczenia we wjazdach ma łomżyńskie mosty ciężarówek. Tymczasem od 1 listopada może być jeszcze gorzej, bo prezydent Łomży zapowiedział, że wprowadzi zakaz jazdy nocą przez miasto samochodów o masie powyżej 10 ton.


Pomysł wprowadzenia zakazu jazdy ciężarówek w nocy przez Łomżę nie podoba się przedsiębiorcom.
- Jeżeli pojazdy będą omijać Łomżę, wiąże się to z wydłużeniem tras, problemy logistyczne czyli z terminowym dotarcie do odbiorców jak i również zanieczyszczenia dalsze dla środowiska, bo wiąże się to ze wzrostem zużycia paliw  – podkreśla prezes największej spółdzielni mleczarskiej w Polsce. -  Warto żeby władze Łomży pomyślały o tym co należy zrobić aby chociaż jeden z tych mostów został dostosowany do ruchu komunikacji transportu ciężkiego. I żeby nie mnożyć kłopotów dla firm transportowych z regionu Kolna, Grajewo, Stawiski Augustów bo wydłużanie drogi to są dodatkowe koszty i po trochu wydaje mi się, że bezmyślność - dodaje prezes Borawski.

Przewoźnicy przerażeni zamiarami władz Łomży juz zawiadomili wojewodę, który zażądał od prezydenta Łomży wyjaśnień. Także drogowcy mają nadzieję, że prezydent zrezygnuje z wprowadzenia go w życie. Rafał Malinowski rzecznik białostockiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że przedstawiony przez władze Łomży plan nowej organizacji ruchu ciężarówek z wyłączeniem nocą Łomży negatywnie zaopiniowano także w Urzędzie marszałkowskim w Białymstoku i w Komendzie Wojewódzkiej Policji.         


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę