piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Październik Miesiącem Szansy - Zdążyć przed Rakiem

Dnia 6 października br. [ sobota ] w godzinach 9.00 – 13.00 Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży po raz czwarty zorganizowało Otwarty Dzień w Onkologii. Kobiety, które nigdy nie były u onkologa mogły zgłosić się na badanie do specjalisty, zrobić z roku na rok odkładaną mammografię czy usg a także uzyskać informacje na temat profilaktyki chorób nowotworowych, samobadania piersi oraz możliwości uzyskania pomocy. Zainteresowanie Akcją z roku na rok wzrasta ale w tym roku przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się ponad sto pań w różnym wieku, z czego jesteśmy niezmiernie zadowolone. Widzimy wielką potrzebę organizowania Akcji dwa lub nawet trzy razy do roku. Będziemy się o to starały w następnych latach.

Przez 4 godziny przybyłymi pacjentkami opiekowali się pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży:


   -  lekarze onkolodzy: Małgorzata Oleszczuk, Katarzyna Szymańska,Grzegorz Maciorowski.


   -  pielęgniarki: Barbara Gębusiak, Beata Ruszczyk,


   -  lekarze radiolodzy: Bożena Chojnowska, Ryszard Wagner,


   - technicy radiologii: Wioleta Bielicka, Marta Klemczak.       Wszelką pomocą służyły członkinie Stowarzyszenia: Barbara Porwoł, Teresa Chudzińska, Agnieszka Ciołek, Teresa Durczyńska, Halina Drożyner, Lena Grabowska, Helena Kołomyjska, Maria Pietrzykowska, Janina Zielińska i Helena Putkowska.
Informacji udzielały pracownice Podlaskiego Centrum Zdrowia Publicznego: Sylwia Duda i Katarzyna Kumorowska.
W naszej Akcji uczestniczyła przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Łomży  Mirosława Matejkowska. 

 
Serdecznie dziękujemy Urzędowi  Miasta za finansowanie naszej Akcji oraz wszystkim życzliwym  osobom  ze Szpitala Wojewódzkiego i Podlaskiego Centrum Zdrowia Publicznego, które wsparły nasze przedsięwzięcie, poświęciły bezinteresownie swój wolny czas i pomogły w organizacji, dokładając tym swoją cegiełkę w wielkiej sprawie – walce z nowotworami.
              Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Helena Putkowska
so, 06 października 2007 13:55
Data ostatniej edycji: pt, 30 listopada 2007 12:47:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę